انواع تست فلوک (پرمننت یا چنل)

انواع تست فلوک چیست

انواع تست فلوک

اصولا تست فلوک به دو روش تست چنل (Channel) و تست پرمننت (Permanent) انجام می گیرد. تحلیل گزارش تست باید توسط کارشناس خبره دستگاه فلوک و شبکه انجام گردد.بهتر است این دستگاه جدیدترین و به روزترین تستر موجود در بازار باشد.

تست فلوک چنل

  تست چنل به این صورت انجام می شود : دو سر کابل شبکه را به کیستون وصل می کنیم و سپس کابل را به کمک پچ کورد به دستگاه تستر فلوک متصل می کنیم.این تست نمونه ی ساده آزمایش کابل شبکه می باشد که به ان تست آزمایشگاهی میگویند .

تست فلوک پرمننت

یکی دیگر از انواع تست فلوک انجام تست توسط ماژول پرمننت  می باشد. این نوع تست از لحاظ استاندارد TIA از دیگر تست های فلوک سختگیرتر است و دقیق تر می باشد. جهت تست نمونه کابل شبکه پیشنهاد می گردد.

تست فلوک پرمننت Permanent : نمونه ی کامل تر از آزمایش قبلی،که این بار کابل را کیستون زده و به وسیله ماژول های پرمننت که متعلق به خود تستر فلوک میباشد کابل را به دستگاه متصل کرده و شروع به انجام تست فلوک میکنیم.

  1. استاندارد تست فلوک در نوع تست چنل 100 متر و در نوع پرمننت مقدار 90 متر طول کابل است.این آزمایش را می توان در متراژهای مختلف نیز انجام داد و پارامتر ها را نیز بررسی کرد،اما معیار واقعی استاندارد در تست فلوک کابل شبکه 90 متر می باشد.
  2. کابلی که تست فلوک پرمنت را پاس کند،قطعا تست فلوک چنل را پاس می کند.اما امکان دارد کابلی که تست فلوک چنل را پاس می کند ،تست فلوک پرمنت را پاس نکند و این بدین معنی می باشد که تست پرمننت برروی 90 متر کابل شبکه از اهمیت بالاتری برخوردار است.
  3. طریقه نصب سوکت در کابل های شبکه فویل و شیلددار موضوعی است که بسیاری از افراد را دچار مشکل می کند.به عنوان مثال اگر شما نتوانید کابل مورد نظر را به درستی سوکت یا کیستون بزنید،در آن صورت کابل شما تست فلوک را پاس نخواهد کرد،حتی اگر کابل ها شما دارای گارانتی و ضمانت تست فلوک باشد.
  4. بهتر است برای شبکه های انتقالی که نیاز به سرعت و حجم انتقال داده بالا می باشند از قبیل بانک ها،ساختمان های هلدینگ،انبارهای بزرگ و دانشگاه ها و …از کابل های شبکه و تجهیزاتی استفاده شود که تست فلوک پرمنت را پاس کند و دارای کیفیت بالایی باشند.

 

کدام بهتر است:تست چنل یا تست پرمننت؟

جواب این سوال به طور قطع مشخص نیست، چون انجام تست پرمننت و تست چنل به عوامل مختلفی بستگی دارد، اگر قصد عیب یابی شبکه را دارید،  بهتر است از چنل استفاده نمایید

اگر قصد بررسی کیفی تجهیزات شبکه‌ را دارید؛ بهتر است این تجهیزات بتواند تست فلوک پرمننت را پاس کند چون از اطلاعات دقیق‌تر و کیفیت بالاتری برخوردار است. کابل به‌طور مستقیم به ماژول رسیده و چفت شده، اما در چنل کابل با استفاده از یک پچ کورد خارجی به دستگاه متصل شده است.

 

انواع تست فلوک کابل مسی

  1. تست فلوک انواع کابل ھای Cat
  2. تست فلوک کابل CAT5
  3. تست فلوک کابل CAT6
  4. تست فلوک کابل CAT7
  5. تست فلوک کابل CAT8
  6. تست فلوک کابل های UTP و SFTP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *