تست فلوک چیست

نویسنده : fluke موضوع : خدمات بدون دیدگاه

تست فلوک

 تست فلوک و اهمیت آن در تست شبکه امروزه بر همگان آشکار است:با توجه افزایش شرکت های خارجی سازنده تجهیزات شبکه  و ابزار دقیق در چند سال اخیر باعث گردیده شرکت های ایرانی نمایندگی این محصولات با برند های مختلف را در ایران اخذ نموده و مشغول به فعالیت گردند.
به علل مختلف از جمله درآمدزایی وعدم آگهی مصرف کننده و…فروش نامرغوب تجهیزات Cable ، OEM ، Remark درجه دو و سه , براحتی در کل دربازار وجود داشته و از آنجا که تنها راه تشخیص اصلی یا تقلبی بودن تجهیزات استفاده ازcable Analayzer ها از قبیل DSX-8000 و DTX-1800 می باشد و هزینه بالای تامین تجهیزات به همین منظورآزما شبکه  در راستای تکمیل چرخه خدمات شبکه  و ابزار دقیق اندازه گیری اقدام به حرکتی نو نموده است و آنالیز کامل تجهیزات شبکه توسط کارشناسان متخصص خود قبل و بعد از اجرای شبکه می نمایید.

تست فلوک

تست فلوک

اجرای تست فلوک

اجرای تست آماری پریزهای شبکه توسط دستگاه تستر فلوک Dsx-8000 ساخت کمپانی عملیاتی Fluke Network عملیاتی هست که دراین راستا انجام می گیرند . نتیجه مجموعه این عملیات در قالب گزارشی مستقل و جامع به کارفرما ارائه خواهد شد.
گزارشات در دستگاه ذخیره شده و پس از تحلیل در نرم افزارLinkWare Cable Tes Management Software بصورت فایلPDF یا XML در اختیار مدیریت آن سازمان قرارخواهد گرفت این گزارش مشکلات کمی و کیفی مطابق با استاندارد هر جزء شبکه از کیستون واقع در پریز شبکه تا پچ پنل دررک اصلی سازمان یا شرکت را مشخص کرده و مستندات قابل تحلیل در اختیار کارشناسان جهت عیب یابی قرارخواهدداد .
از جمله مواردی که در امر شبکه و رفع اختلالات آن، می توان به آن اشاره کرد تکنولوژی پیشرفته دستگاه تستر فلوک می باشد که جهت گزارش تست آماری مکانیزم های شبکه از آن استفاده می شود.
دستگاه تسترفلوک به مدیران شبکه کمک می کند در خصوص نودهای فعال و غیر فعال که شاید تا مدتها هم مورد استفاده قرار نگیرند سریعتر مشکلات شبکه را پیدا کنند و این امکان را می دهد تا متوجه شوند که عیب ایجاد شده نیز در شبکه از سخت افزار است یا شبکه و یا برنامه کاربردی این محصول همچنین روی شبکه های WLAN کار می کند و حتی توانایی ارزیابی ساختارهای گیگابایت را نیز دارد .

تست فلوک

تست فلوک

خدمات تست فلوک

از بهترین ویژگی های تست فلوک افزایش ٣٣ درصدی بهروری شبکه با صرف هزینه ای اندک می باشد.
از قبیل سرور های شبکه ،کارت های شبکه ، ضمن اینکه این مساله باعث افزایش طول عمر تجهیزات Active سوییچ ها ، روتر ها ، فایروال و دوربین ها و تجهیزات مخابراتی نیز می گردد. بنظر می رسد اجرای تست شبکه بر روی شبکه شما امری ضروری می باشد .
شایان ذکر است در خصوص اهمیت دستگاه تستر فلوک و گزارش تست های آماری این دستگاه به این نکته اشاره گردد که کلیه وزارتخانه ها و ادارات کل و سازمانها در برگزاری مناقصات اجرای شبکه های مسی ، فیبر نوری یکی از شرایط اولیه و ضروری شرکت در مناقصات را بهره مندی از ابزار نصب و تست و آنالیز مورد نیاز منجمله دستگاه تستر فلوک اعلام می نمایند. لذا با توجه به اینکه این شرکت جزء معدود شرکتهایی است که مجهز به این دستگاه می باشد آمادگی خود را جهت همکاری در انجام تست فلوک (Fluke Test)
با کلیه ادارات و موسسات محترم اعلام می دارد .

پارامتر های تست فلوک

از ویژگی های دستگاه تستر فلوک می توان به موارد ذیل اشاره نمود
و ١٢ ثانیه برای خطوط فیبر نوری Cat سرعت تست بالا ( ٦ تا ٩ ثانیه برای خطوط 6
امکان خطایابی پیشرفته با قابلیت تشخیص موقعیت و دلایل احتمالی آن
قابلیت نشان دادن متراژ دقیق فاصله پریز های شبکه تا سوئیچ, متراژ دقیق کابلهای استفاده شده در یک شبکه را نمایش می دهد .
F/D/E کلاسهایcat6,cat7, cat5 , cat5e , cat توانایی تست خطوط ,
Class.F.G 10 , CATV برای خطوط اینترنت MHZ قابلیت تست با فرکانس ٩٠٠
ارائه گراف رنگی اندازه گیری پارامترهای فیزیکی و مفهومی لینک از قبیل
Propagation Delay
Length
Wire Map
Dc loop Resistance
Delay Skew
NEXT
Return Loss(RL)
Insertion Loos
ACR

• تست فلوک دقیق و کامل لایه فیزیکی شبکه شامل کابل، کیستون پریز، پچ پنل، پچ کابل
• تایید اصلی یا غیراصلی بودن تجهیزات پسیو شبکه (کابل، کیستون، پچ پنل و پچ کابل)
• استخراج متراژ دقیق کابل کشی ها
• گزارش اشکالات اتصالات پچ پنل و کیستون
• گزارش قطع بودن یا ضعیف بودن نحوه اتصال رشته های کابل به کیستون
• گزارش وجود نویز و محل دقیق آن در مسیر کابلکشی
• گزارش وجود کشش یا خمش بیش از حد و محل دقیق آن در مسیر کابلکشی
• گزارش میزان خلوص مس بکار رفته در کابل شبکه
• تست مقاومت و میزان رسانایی کابل

جهت مشاوره و انجام پروژه با شماره های ما در تماس باشید