خدمات تست فلوک ( پرمننت و چنل + قیمت)

تست فلوک

تست فلوک

 تست فلوک و اهمیت خدمات تست فلوک شبکه و کابل شبکه امروزه بر همگان آشکار است: با توجه افزایش شرکت های خارجی سازنده تجهیزات شبکه  و ابزار دقیق در چند سال اخیر ضرورت استفاده ازخدمات تست فلوک با قیمت مناسب بیشتر از پیش احساس میگردد. در این مطلب چگونگی انجام تست فلوک و روش های آن به صورت مختصر بیان می گردد. جهت سفارش خدمات تست فلوک کابل شبکه با ما در تماس باشید.

تست فلوک چیست؟

یکی از بهترین ابزارهای اندازه گیری کیفیت و عیب یابی پسیو شبکه در تمام دنیا را میتوان بدون شک دستگاه فلوک نامید، این تستر اطلاعات کاملی از کیفیت کابل کشی، سرعت شبکه، مقدار و متراژ کابل، محل دقیق قطعی کابل و … را ارائه می نماید. تست فلوک برای بررسی عملکرد لینک یا کانال و انواع کابل شبکه وهمچنین فیبر نوری انجام میگردد و اطلاعات کاملی از  فیبر و کیستون ها و سایر تجهیزات شبکه در اختیار متخصصین IT قرار می دهد.
کاملترین اطلاعات را از شبکه کابلی برای شما ارائه می نماید و میتوان این اطلاعات را در خود تستر ذخیره و گزارش کاملی جهت ارائه به کارفرما ، به صورت کتبی ارائه کرد.

به علل مختلف از جمله درآمدزایی وعدم آگهی مصرف کننده و…فروش نامرغوب تجهیزات Cable ، OEM ، Remark درجه دو و سه , براحتی در کل دربازار وجود داشته و از آنجا که تنها راه تشخیص اصلی یا تقلبی بودن تجهیزات استفاده ازcable Analayzer ها از قبیل DSX-8000 و DTX-1800 می باشد و هزینه بالای تامین تجهیزات به همین منظور آزما شبکه  در راستای تکمیل چرخه خدمات شبکه  و ابزار دقیق اندازه گیری اقدام به حرکتی نو نموده است و آنالیز کامل تجهیزات شبکه توسط کارشناسان متخصص خود قبل و بعد از اجرای شبکه می نمایید.

خدمات تست فلوک
تست فلوک

اجرای تست فلوک

اجرای تست آماری پریزهای شبکه توسط دستگاه تستر فلوک Dsx-8000 ساخت کمپانی عملیاتی Fluke Network عملیاتی هست که دراین راستا انجام می گیرند . نتیجه مجموعه این عملیات در قالب گزارشی مستقل و جامع به کارفرما ارائه خواهد شد.
گزارشات در دستگاه ذخیره شده و پس از تحلیل در نرم افزارLinkWare Cable Tes Management Software بصورت فایلPDF یا XML در اختیار مدیریت آن سازمان قرارخواهد گرفت. این گزارش مشکلات کمی و کیفی مطابق با استاندارد هر جزء شبکه از کیستون واقع در پریز شبکه تا پچ پنل دررک اصلی سازمان یا شرکت را مشخص کرده و مستندات قابل تحلیل در اختیار کارشناسان جهت عیب یابی قرارخواهدداد.

از جمله مواردی که در امر شبکه و رفع اختلالات آن، می توان به آن اشاره کرد تکنولوژی پیشرفته دستگاه تستر فلوک می باشد که جهت گزارش تست آماری مکانیزم های شبکه در خدمات تست فلوک از آن استفاده می شود.

دستگاه تسترفلوک به مدیران شبکه کمک می کند در خصوص نودهای فعال و غیر فعال که شاید تا مدتها هم مورد استفاده قرار نگیرند سریعتر مشکلات شبکه را پیدا کنند و این امکان را می دهد تا متوجه شوند که عیب ایجاد شده نیز در شبکه از سخت افزار است یا شبکه و یا برنامه کاربردی این محصول همچنین روی شبکه های WLAN کار می کند و حتی توانایی ارزیابی ساختارهای گیگابایت را نیز دارد .

تست فلوک چیست
تست فلوک

روشهای تست فلوک

به طور کلی آزمایش تست فلوک به دو  صورت تست فلوک چنل و تست فلوک پرمنت کابل شبکه انجام می گیرد.

تست فلوک چنل Channel کابل شبکه

نمونه ی ساده تری از آزمایش کابل شبکه می باشد که ابتدا دو سر کابل شبکه را کیستون میزنیم با استفاده از پچ کورد کابل ها را به دستگاه متصل مینماییم  و سپس تست فلوک  آن را انجام میدهیم.

 

تست فلوک پرمننت Permanent کابل شبکه

نمونه ی کامل تر از آزمایش تست چنل ،این بار کابل را کیستون زده و به وسیله ماژول های پرمننت  کابل را به دستگاه متصل کرده و شروع به انجام تست فلوک میکنیم.

 •   استاندارد تست فلوک در  نوع تست چنل 100 متر است و در نوع تست پرمننت مقدار 90 متر طول کابل است.این آزمایش را می توان در متراژهای متفاوت نیز انجام داد و پارامتر ها را نیز بررسی کرد،اما معیار واقعی استاندارد در تست فلوک کابل شبکه  90 متر کابل است.
 • کابلی که تست فلوک پرمنت را پاس کند،قطعا تست فلوک چنل را پاس می نماید.اما امکان دارد  کابلی که تست فلوک چنل را پاس می کند ،تست فلوک پرمنت را پاس نکند و این بدین معنی می باشد که تست پرمننت برروی 90 متر کابل شبکه از اهمیت بالاتری برخوردار میباشد.
 • طریقه نصب سوکت در کابل های شبکه فویل و شیلددار موضوعی است که بسیاری از افراد را دچار مشکل می نماید. اگر کابل مورد نظر را به درستی سوکت یا کیستون زده نشود، در آن صورت کابل تست فلوک را پاس نخواهد کرد.
خدمات تست فلوک
خدمات تست فلوک

بهتر است برای شبکه های انتقالی که نیاز به سرعت و حجم انتقال داده بالا می باشند از قبیل بانک ها،ساختمان های هلدینگ،انبارهای بزرگ و دانشگاه ها و …از کابل های شبکه و تجهیزاتی استفاده شود که تست فلوک پرمنت را پاس میکنند و دارای کیفیت بسیاربالایی باشند.

خدمات تست فلوک

از بهترین ویژگی های خدمات تست فلوک افزایش ٣٣ درصدی بهروری شبکه با صرف هزینه ای اندک می باشد.
از قبیل سرور های شبکه ،کارت های شبکه ، ضمن اینکه این مساله باعث افزایش طول عمر تجهیزات Active سوییچ ها ، روتر ها ، فایروال و دوربین ها و تجهیزات مخابراتی نیز می گردد. بنظر می رسد اجرای تست شبکه بر روی شبکه شما امری ضروری می باشد.

تست فلوک کابل شبکه
خدمات تست فلوک کابل شبکه

شایان ذکر است در خصوص اهمیت دستگاه تستر فلوک و گزارش تست های آماری این دستگاه به این نکته اشاره گردد که کلیه وزارتخانه ها و ادارات کل و سازمانها در برگزاری مناقصات اجرای شبکه های مسی، فیبر نوری یکی از شرایط اولیه و ضروری شرکت در مناقصات را بهره مندی از ابزار نصب و تست و آنالیز مورد نیاز منجمله دستگاه تستر فلوک اعلام می نمایند.

لذا با توجه به اینکه این شرکت جزء معدود شرکتهایی است که مجهز به این دستگاه می باشد آمادگی خود را جهت همکاری در انجام تست فلوک (Fluke Test)
با کلیه ادارات و موسسات محترم اعلام می دارد .

از ویژگی های دستگاه تستر فلوک می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 1. امکان خطایابی پیشرفته با قابلیت تشخیص موقعیت و دلایل احتمالی آن
 2. قابلیت نشان دادن متراژ دقیق فاصله پریز های شبکه تا سوئیچ, متراژ دقیق کابلهای استفاده شده در یک شبکه را نمایش می دهد .
پارامتر های تست فلوک
پارامتر های تست فلوک

پارامتر های تست فلوک

Propagation Delay
Length
Wire Map
Dc loop Resistance
Delay Skew
NEXT
Return Loss(RL)
Insertion Loos
ACR

راهنمای گزارش تست فلوک

برای درک گزارش تست فلوک لازم است پارامترهای تست فلوک را بشناسید.  پارامترهای تست فلوک  را به صورتمختصر در زیر ببینید:

 1. پارامتر Wiremap: یکی از پارامترهای مهم برای این کار، Wiremap است.به منظور بررسی مشکلات فیزیکی کابل شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه عملکرد پارامتر Wiremap به صورت ارور و خطا است.
 2. پارامتر propagation delay: پارامتر propagation delay نشان از زمانی می‌دهد که برای انتقال یک سیگنال به کابل در نظر گرفته شده. نحوه نمایش این پارامتر به صورت عددی است.
 3. پارامتر delay skew : یکی از پارامترهای این تست Delay Sشبکه‌های کامپیوتری است. در واقع پارامتر Cable Length باعث می‌شود که حالت استاندارد طول کابل بیشتر از 90 متر نباشد.. این پارامتر رقمی بین 25 الی 30 ثانیه را نشان می‌دهد. در واقع این رقم نشان از کمترین و بیشترین زمان ارسال سیگنال دارد.
 4. پارامتر :cable length این پارامتر مربوط به طول کابل شبکه است
 5.  Wiremap : کاربرد Wiremap برای این است تا اشکالات فیزیکی را بتوانیم شناسایی کنیم مثل : نصب صحیح سوکت ها در انتهای کابل, هرگونه اتصال کوتاه بین 2 یا چند رشته کابل, قطعی 1 یا چند رشته, چیدمان صحیح رشته ها و …
 6. Propagation Delay: مدت زمانی را که یک سیگنال از یک طرف کابل فرستاده شده و در طرف دیگر دریافت می گردد و بر اساس milliseconds, nanosecond, picosecends سنجیده می شود .
 7. Delay Skew : تفاوت Propagation Delay بین سریعترین و کندترین زوج را Delay Skew گویند که معمولا بین 25-30 nanoseconds (nSec) برروی 100 متر کابل است.
 8. Cable Lenght : با استفاده از این پارامتر اطمینان حاصل می شود که طول کابل از استاندارد 90 متر تجاوز نکرده است.

 چرا به تست فلوک نیاز است

• تست فلوک دقیق و کامل لایه فیزیکی شبکه شامل کابل، کیستون پریز، پچ پنل، پچ کابل
• تایید اصلی یا غیراصلی بودن تجهیزات پسیو شبکه (کابل، کیستون، پچ پنل و پچ کابل)
• استخراج متراژ دقیق کابل کشی ها
• گزارش اشکالات اتصالات پچ پنل و کیستون
• گزارش قطع بودن یا ضعیف بودن نحوه اتصال رشته های کابل به کیستون
• گزارش وجود نویز و محل دقیق آن در مسیر کابلکشی
• گزارش وجود کشش یا خمش بیش از حد و محل دقیق آن در مسیر کابلکشی
• گزارش میزان خلوص مس بکار رفته در کابل شبکه
• تست مقاومت و میزان رسانایی کابل

تست فلوک کابل شبکه

اگر قصد دارید از اصل یا غیر اصل بودن تجهیزات شبکه و به ویژه کابل شبکه اطمینان حاصل نماییدمی توانید از تستر شبکه فلوک و به ویژه تستر فلوک DSX2-8000 کمک بگیرید. گزارش دقیق و درست از لایه فیزیکی شبکه و نوع اتصالات به واسطه تست فلوک اعلام میگردد.

رشته های کابل در تجهیزات شبکه باید به درستی به هم وصل شوند و نحوه وصل کردن آنها اهمیت زیادی دارد. تستر فلوک نحوه اتصال و موقعیت اتصال را مشخص مینماید.برای کابل کشی شبکه نیاز است که محل دقیق آن  رامشخص نمایند، بنابراین باید دستگاهی وجود داشته باشد که بتواند این شرایط را مهیا سازد.

 

قیمت تست فلوک کابل شبکه

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت خدمات انجام پروژه های تست فلوک و شبکه با شماره های ما در آزماشبکه ایرانیان در تماس باشید.

 

7 دیدگاه برای “خدمات تست فلوک ( پرمننت و چنل + قیمت)

 1. مرادیان (پیمانکار شبکه بانک ملت) گفته:

  ازخدمات بیطرفانه این شرکت در زمینه خدمات تست فلوک کابل های شبکه بسیار رضایت داریم همیشه موفق و پیروز باشید

 2. سارا منصوری گفته:

  آیا تست فلوک فقط برروی کابل شبکه انجام میگردد یا بقیه تجهیزات همه نیاز به تست فلوک دارن؟

 3. اشتراک‌ها: سرور طب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *